رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 23 May

برنامه«پنجگاه» ، از ۲۳ بهمن ماه ویژه اطلاع رسانی رویدادهای سی و‌ نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش سینماخانه، سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۳‌ تا ۲۷ بهمن اامسال به دبیری رضا مهدوی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیر رقابتی برگزار می شود و جایزه […]

برنامه«پنجگاه» ، از ۲۳ بهمن ماه ویژه اطلاع رسانی رویدادهای سی و‌ نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر از رادیو فرهنگ پخش می شود.

به گزارش سینماخانه، سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۳‌ تا ۲۷ بهمن اامسال به دبیری رضا مهدوی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیر رقابتی برگزار می شود و جایزه ترانه،‌ جایزه موسیقی و رسانه، بخش سرود و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود در این میان رادیو فرهنگ در برنامه « پنجگاه» به پوشش این رویداد فرهنگی می پردازد.
امشب دوشنبه ۲۳ بهمن این جشنواره با اجرای گروه موسیقی بانوان «نهال» آغاز می‌شود، رویدادی که «عدالت فرهنگی» در چگونگی اجرا و انتخاب مکان برنامه‌ها را مورد توجه قرار داده است.
یلدا احتشامی تهیه کننده این برنامه است و رضا مهدوی دبیر جشنواره اجرای کارشناسی آن را برعهده دارد.
«پنجگاه» در زمان برگزاری جشنواره موسیقی فجر به پوشش رسانه ای این جشنواره اختصاص یافته است و شنوندگان را در جریان اخبار و موسیقی این جشنواره و همچنین تحلیل و بررسی رویدادها و وقایع جشنواره موسیقی فجر قرار می دهد.

در این برنامه همچنین با موسیقی دانان و شرکت کنندگان در این جشنواره و گروه های موسیقی گفت و گو می‌ شود

نام این برنامه برگرفته از ‌پنج‌گاه یکی از دستگاه‌های موسیقی سنتی ایرانی است که برخی معتقدند که هدف از ایجاد این دستگاه، آموزش مراحل عالی موسیقی از جمله مُرَکّب‌نوازی و مرکب‌خوانی بوده‌است .
برنامه «پنجگاه» در طول برگزاری جشنواره موسیقی فجر، هر شب ساعت ۲۲ از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

سینماخانه/ حامد بهجتی

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار