رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۷ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Tuesday 16 April

«یک و دو» با ساختار نمایشی و در قالب طنز با بررسی انگیزه های انتخاباتی هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه نسیم است. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محسن رفیعی تهیه کننده برنامه گفت: به طور کلی نامزدهای انتخابات برای جمع آوری رای به یک سری اقداماتی روی می […]

«یک و دو» با ساختار نمایشی و در قالب طنز با بررسی انگیزه های انتخاباتی هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه نسیم است.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محسن رفیعی تهیه کننده برنامه گفت: به طور کلی نامزدهای انتخابات برای جمع آوری رای به یک سری اقداماتی روی می آورند. با دادن وعده ها و انتخاب شعارهای انتخاباتی سعی در کسب آرا مردمی دارند. ما در «یک و دو» در بخش های مختلف به موضوعاتی همچون وعده ها و تبلیغات انتخابی نامزدها می پردازیم. موضوع این برنامه، نامزدهایی هستند که می خواهند وارد عرصه انتخابات شوند و در هر قسمت یک شخصی که از بازیگران تئاتر یا هنرورز است روند چگونگی نامزد شدن خود را مطرح می کند.وی با اشاره به این که در تولیدات طنز، فرهنگ سازی و آموزش هم گنجانده می شود گفت: اهمیت مشارکت در انتخابات و فرهنگ مسئولیت پذیری و چگونگی انتخاب اصلح در برنامه «یک و دو» به زبانی متفاوت بیان می شود.

تهیه کننده «یک و دو» تاکید کرد: از آنجایی که این برنامه به مبحث انتخابات رویکرد طنز دارد و جنبه آسیب شناسی موضوعات تبلیغاتی انتخاباتی را با کنایه می پردازد، ممکن است لبه های تیز طنز در برخی موارد به خاطر تشابه مصداقی به مذاق برخی خوش نیاید. باید در نظر داشت مرز سیاه نمایی و انتقاد همین است که نقطه تاریک را بگوییم و روزنه امید را هم بیان کنیم و بگوییم مسیر از کدام طرف است. این برنامه می خواهد درباره بزرگ ترین رویکرد مشارکتی مردم سخنانی از جنس دیگر و با چاشنی طنز بیان کند و درصدد اصلاح برخی روش ها و دیدگاه هاست.

رفیعی با اشاره به این که «یک و دو» تولید مرکز سیمرغ است که از شبکه نسیم پخش می شود، گفت: یک گروه ۵ ـ ۶ نفره داریم که کار پژوهش را انجام می دهند و گروه نویسندگان هم که کار پیش تولید و نگارش را برعهده دارند و در نهایت این متن ها نوشته و بازبینی می شود تا به ذات خنده و طنز برنامه برسیم. در این برنامه سعی می‌کنیم ترکیبی از کمدی های موقعیت، کلامی و بک گراند داشته باشیم.

وی افزود: هر نامزدی برای معرفی خود یک شعار انتخاباتی انتخاب می کند و نشست خبری هم برگزار می کند. در نشست خبری وعده هایی با کاندیداهای فرضی داریم و در پایان هر قسمت رای گیری صورت می گیرد.

تهیه کننده این برنامه همچنین درباره علت نامگذاری این مجموعه تحت عنوان  «یک و دو» گفت: از آن جایی که این انتخابات دوازدهمین دوره برگزاری خود را خواهد داشت و انتخابات هم در اسفند که ماه دوازدهم سال است برگزار می شود و افراد همواره برای انتخاب بین گزینه ۱ و ۲ تردید دارند و ماه میلاد امام زمان (عج) امام دوازدهم شیعیان هم هست و نتیجه انتخابات هم روز دوازدهم اسفندماه اعلام می شود، همه این ها باعث شد تا این نام را انتخاب کنیم.

«یک و دو» با مرور انگیزه های انتخاباتی هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه نسیم است و پخش آن تا روز انتخابات ادامه دارد.

کارگردان این مجموعه آرمین قاسم زاده؛ امیر عضدی سرپرست نویسندگان و رسول ناصری ناظر طرح است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار