رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
  • الجمعة ۱۰ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 19 April

دبیر نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی تصمیمات تازه‌ درباره زمان و مکان برگزاری این رویداد سینمایی را اعلام کرد. کمال تبریزی، کارگردان و دبیر نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، درباره برنامه‌ریزی‌ها در مورد این رویداد سینمایی گفت: بر اساس تازه‌ترین تصمیمات در مورد جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، محل برگزاری به […]

دبیر نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی تصمیمات تازه‌ درباره زمان و مکان برگزاری این رویداد سینمایی را اعلام کرد.

کمال تبریزی، کارگردان و دبیر نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، درباره برنامه‌ریزی‌ها در مورد این رویداد سینمایی گفت: بر اساس تازه‌ترین تصمیمات در مورد جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، محل برگزاری به تهران یعنی پایتخت اقوام منتقل شد تا جشنواره همچون منشوری، تمام رنگ‌ها و ریشه‌های ایرانی را پوشش دهد. همچنین امیدواریم با حمایت، همراهی و همدلی مسؤولان استانی و مدیران شهری تبریز با برگزارکنندگان‌، دوره دوم این رویداد در شهر زیبا و تاریخی تبریز برگزار شود.

وی ادامه داد: با توجه به این که خلاقیت و نوآوری در این رویداد برای ما بسیار اهمیت دارد، می‌خواهیم جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی در جایگاه و فضای متفاوت با دیگر جشنواره‌ها قرار گیرد. بر این اساس تصمیم گرفتیم نخستین دوره آن در بنیاد ایران‌شناسی که معماری زیبا و فضای مناسب و بکری دارد، برگزار شود.

تبریزی با توضیح درباره زمان برگزاری این رویداد بیان کرد: اردیبهشت‌ ماه فرصت مناسبی است تا جشنواره از ظرفیت فضاهای داخلی و محیط‌های بیرونی بهره‌مند شود. از این‌رو زمان برگزاری بین ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۳ تعیین شده است.

دبیر جشنواره یادآور شد که موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و بنیاد ایران‌شناسی به‌عنوان متولیان این رویداد قصد دارند جشنواره در دوره‌های بعد به‌صورت گردشی در تمام مناطق قوم‌نشین کشور و به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.

نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی با شعار «اقوام، ریشه ایران‌زمین» به دبیری کمال تبریزی اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار