رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • السبت ۱۱ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Saturday 20 April

مستند «فرماندهان» در گرامی داشت یاد شهید مهدی باکری از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، در سالروز شهادت «مهدی باکری» شبکه قرآن ومعارف سیما با پخش مستند «فرماندهان» یاد آن شهید والامقام را گرامی می دارد.مستند «فرماندهان» روز جمعه (۲۵ اسفند) ساعت […]

مستند «فرماندهان» در گرامی داشت یاد شهید مهدی باکری از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، در سالروز شهادت «مهدی باکری» شبکه قرآن ومعارف سیما با پخش مستند «فرماندهان» یاد آن شهید والامقام را گرامی می دارد.مستند «فرماندهان» روز جمعه (۲۵ اسفند) ساعت ۲۲:۳۰ بر روی آنتن شبکه قرآن ومعارف سیما می رود.
مهدی باکری در سال ۱۳۳۳ در شهرستان میاندوآب آذربایجان غربی چشم به جهان گشود و در همان اوایل کودکی مادرش را از دست داد.
وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رساند و در رشـته مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز پذیرفته شد و به فعالیت های مذهبی و سیاســی خود ادامه داد که با پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه درآمد و در نابودی گروهک های ضدانقلاب در کردستان نقش موثری داشت.
همزمان با خدمت در سپاه، به مدت ۹ ماه شهردار ارومیه و مدتی هم با سمت دادسـتان دادگاه ارومیه و مسوول جهاد سازندگی آذربایجان غربی انجام وظیفه کرد.
باکری در عملیات فتح المبین با عنوان معاون تیپ نجف اشرف مشغول نبرد با متجاوزان بعثی شد و سپس به فرماندهی لشگر ۳۱ عاشورای آذربایجان منصوب گردید.
در روزهای آخر اسفند ماه ۱۳۶۳ و در عملیات بدر، باکری همراه با عده کمـی از نیروهای جان بر کف لشکر عاشورا با خمپاره ۶۰ و کلاشینکوف و آرپی چی در برابر دشمن مقاومت می کنند و در لحظات آخر گلوله ای بر سرش خورده و به سختی مجروح می شود.
همرزمان او، باکری را سوار بر قایق سعی می کنند از ساحل جدا کنند که در میانه راه آماج گلوله های دشمن قرار می گیرد و شربت شهادت می نوشد و پیکر مطهرش در آب های اروند باقی می ماند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار