رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • السبت ۱۱ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Saturday 20 April

کورد جفرسون جایزه پل سلوین را از انجمن نویسندگان آمریکا دریافت می‌کند. به نقل از ورایتی، کورد جفرسون جایزه پل سلوین ۲۰۲۴ انجمن نویسندگان شاخه غربی آمریکا را برای نوشتن فیلمنامه «داستان آمریکایی» دریافت خواهد کرد. او این جایزه را در مراسم جوایز انجمن نویسندگان که ۱۴ آوریل در هالیوود پالادیوم برگزار می‌شود، دریافت خواهد […]

کورد جفرسون جایزه پل سلوین را از انجمن نویسندگان آمریکا دریافت می‌کند.

به نقل از ورایتی، کورد جفرسون جایزه پل سلوین ۲۰۲۴ انجمن نویسندگان شاخه غربی آمریکا را برای نوشتن فیلمنامه «داستان آمریکایی» دریافت خواهد کرد. او این جایزه را در مراسم جوایز انجمن نویسندگان که ۱۴ آوریل در هالیوود پالادیوم برگزار می‌شود، دریافت خواهد کرد.

جفرسون فیلمنامه «داستان آمریکایی» را با اقتباس از کتاب «پاک کردن» اثر پرسیوال اورت نوشت و کارگردانی فیلم را هم انجام داد. در حالی که فیلم وی با اقبال زیادی روبه‌رو شده، جفرسون به تازگی جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را هم دریافت کرده است.

«داستان آمریکایی» با بازی جفری رایت، داستان یک نویسنده سیاه‌پوست سرخورده را دنبال می‌کند که از روی لج رمانی مملو از کلیشه‌های سیاه‌پوست می‌نویسد که از قضا به یک موفقیت بزرگ بدل می‌شود. این فیلم تحسین منتقدان را هم برانگیخت و نامزد ۴ جایزه اسکار دیگر از جمله بهترین فیلم شد.

جفرسون پیش از این برای طیف وسیعی از فیلم‌ها و برنامه‌ها از جمله «پشیمانی بازمانده»، «نمایش شبانه با لری ویلمور»، «جای خوب»، «استاد هیچ‌کدام»، «جانشینی»، «نگهبانان» و «ایستگاه ۱۹» فیلمنامه نوشته است.

ربکا لنکیویچ، ویل برسون و شاکا کینگ، بری جنکینز، کنی و کیت لوکاس از دریافت‌کنندگان پیشین جایزه پل سلوین هستند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار