رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
  • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Monday 17 June

جوایز انجمن نویسندگان آمریکا ۲۰۲۴ بهترین فیلمنامه‌های سال را شناخت و به «جانشینی»، «خرس»، «داستان آمریکایی» و «جاماندگان» جایزه داد. به نقل از ورایتی، جوایز انجمن نویسندگان آمریکا ( WGA) شب پیش بهترین‌های فیلمنامه های سینمایی و تلویزیونی ۲۰۲۳ را شناخت. در بخش سینمایی کورد جفرسون نویسنده «داستان آمریکایی» که بر اساس رمان «پاک کردن» […]

جوایز انجمن نویسندگان آمریکا ۲۰۲۴ بهترین فیلمنامه‌های سال را شناخت و به «جانشینی»، «خرس»، «داستان آمریکایی» و «جاماندگان» جایزه داد.

به نقل از ورایتی، جوایز انجمن نویسندگان آمریکا ( WGA) شب پیش بهترین‌های فیلمنامه های سینمایی و تلویزیونی ۲۰۲۳ را شناخت.

در بخش سینمایی کورد جفرسون نویسنده «داستان آمریکایی» که بر اساس رمان «پاک کردن» اثر پرسیوال اورت نوشته شده بود جایزه پل سالیوان را برای بهترین فیلمنامه اقتباسی برد و رقبای خود «آیا آنجا هستی خدا؟ این منم، مارگارت»، «قاتلان ماه کامل»، «نیاد» و «اوپنهایمر» را پشت سر گذاشت.

در بخش فیلمنامه اوریجینال یا غیراقتباسی نیز «جاماندگان» بهترین فیلمنامه شد و رقبای خود «ایر»، «باربی»، «می دسامبر» و «زندگی‌های گذشته» را پشت سر گذاشت.

جایزه بهترین فیلمنامه سینمای مستند هم به «تونل کبوتر» نوشته ارول موریس از اپل رسید.

در بخش تلویزیونی سریال «جانشینی» از اچ‌بی‌او ۲ جایزه انجمن نویسندگان آمریکا را به دست آورد که بیشترین جایزه در مقایسه با هر سریال دیگری است و هم در بخش بهترین سریال درام و هم برای بهترین اپیزود سریال درام برای قسمت «لیوینگ» جایزه برد.

دیگر برندگان اصلی شامل جایزه بهترین فیلمنامه سریال کمدی برای «خرس» از FX، سریال کوتاه برای «بیف» از نتفلیکس، سریال جدید «آخرین بازمانده ما» از اچ‌بی‌او بودند.

در نهایت اچ‌بی‌او/مکس با ۵ جایزه بیشترین جوایز این شب را از آن خود کرد و پس از آن نتفلیکس با ۳ جایزه قرار گرفت.

این اولین مراسم اهدای جوایز انجمن نویسندگان پس از اعتصاب سال گذشته بود که منجر شد تا اهدای جوایز تا آوریل و یک ماه پس از اسکار به تعویق بیفتد.

در این مراسم والتر هیل جایزه لورل را برای دستاورد فیلمنامه نویسی دریافت کرد و لیندا بلادورث توماسون با جایزه لورل برای دستاورد نویسندگی تلویزیونی تجلیل شدند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار