رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
  • الجمعة ۷ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 14 June

مستند «نبرد امواج» به تهیه کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی وحید فرجی سه شنبه ۴ اردیبهشت ساعت ۱۳:۱۰ از شبکه تهران تماشایی می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «نبرد امواج» به تاریخچه و قدرت سیستم‌های راداری و پدافندی جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای کم نظیر آن می‌پردازد و […]

مستند «نبرد امواج» به تهیه کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی وحید فرجی سه شنبه ۴ اردیبهشت ساعت ۱۳:۱۰ از شبکه تهران تماشایی می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مستند «نبرد امواج» به تاریخچه و قدرت سیستم‌های راداری و پدافندی جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای کم نظیر آن می‌پردازد و نشان می‌دهد که چگونه جوانان های میهن با اتکا بر دانش خود و با خودباوری این بشارت را به ملت دادند که «ما می‌توانیم».داستان این مستند از جنگ جهانی دوم و شروع استفاده از رادارها در پدافند هوایی آغاز شده و سپس مکانیزم علمی و فنی این سیستم با زبانی ساده توضیح داده می شود.
همچنین روایت فعالیت پدافند هوایی و رادار نظامی در دوران دفاع مقدس و رشد و گسترش آن توسط نیروهای نظامی به تصویر کشیده شده است.
مستند «نبرد امواج» برخی از عملیات مهم پدافند هوایی در سال های اخیر که با بومی سازی رادارهای نظامی صورت گرفته توسط فرماندهان ارشد این بخش معرفی می شود.
مستند «نبرد امواج» محصول سال ۱۳۹۸ است که به مدت یک ساعت (۶۰ دقیقه) از قاب شبکه تهران تماشایی می شود.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار