رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۱۱ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Tuesday 18 June

به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) مستند «دختر بهمنشیر» به بخش مسابقه اقوام ایرانی راه یافته، جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه امید پخش می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این مستند ۴۴ دقیقه‌‌ای روایتگر جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و جانوری رودخانه‌ای در جنوب ایران شده‌ که وجود […]

به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) مستند «دختر بهمنشیر» به بخش مسابقه اقوام ایرانی راه یافته، جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه امید پخش می شود.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این مستند ۴۴ دقیقه‌‌ای روایتگر جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و جانوری رودخانه‌ای در جنوب ایران شده‌ که وجود آن زندگی و معیشت مردم را تامین می‌کند.حبیب علوانی، تهیه‌کننده و کارگردان «دختر بهمنشیر» در این ‌باره گفت: این مستند داستانی از جاذبه‌ های گردشگری، طبیعی، صیادی، گیاهی و جانوری رودخانه بهمنشیر است. راوی این فیلم، دختری ۱۸ ساله به نام سارا حیاوی است که مشاهدات خود از رودخانه بهمنشیر را در برابر دوربین بازگو می‌کند. او بومی این منطقه است اما علاقه بسیاری به گردشگری و طبیعت دارد و همین موضوع باعث شده‌ در بازه‌های زمانی مختلف، کنار این رودخانه رفته و هر آن چیزی را که جزو جاذبه‌های آن است، برای بینندگان تعریف کند.

این مستندساز همچنین افزود: این رودخانه یکی از جاذبه‌های خاص منطقه آبادان است که طبیعت بکری دارد. بسیاری از مردم منطقه از این رودخانه امرار معاش می‌کنند. باید اشاره کنم حصیربافی از برگ نخل و سفال‌گری، از جمله صنایع‌دستی این منطقه است که آنها را نمایش داده‌ایم.

این مستند جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه امید پخش می شود .

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار