رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳
  • الخميس ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 23 May

معاون امور استان‌ها و جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان ایران به تشریح جزییاتی از کلنگ‌زنی برای احداث ساختمان انجمن تربت حیدریه در یک زمین وقفی پرداخت. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سید وحید سیدحسینی معاون امور استان‌ها و جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان ایران درباره زمین ۲۵۰ متر مربعی […]

معاون امور استان‌ها و جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان ایران به تشریح جزییاتی از کلنگ‌زنی برای احداث ساختمان انجمن تربت حیدریه در یک زمین وقفی پرداخت.
به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سید وحید سیدحسینی معاون امور استان‌ها و جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان ایران درباره زمین ۲۵۰ متر مربعی که از سوی یک فرد خیر برای احداث دفتر انجمن سینمای جوان در تربت حیدریه، وقف شده است، توضیح داد: با توجه به گسترده فعالیت دفاتر انجمن سینمای جوانان در سراسر کشور که بخشی از آن‌ها در فضای ساختمان‌های فرهنگی و یا استیجاری دنبال می‌شود، این مطالبه و پیشنهاد همواره از سوی مدیران مراکز ما مطرح بوده است که انجمن، با توجه به اعتباری که در سطح کشور دارد، می‌تواند ساختمانی مستقل و شایسته علاقه‌مندان سینما در هر یک از این مراکز داشته باشد.

وی افزود: معمولا شهرداری‌ها، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها هم مخاطب این مطالبه هستند و برخی از آن‌ها هم حتی اگر پشتوانه تأمین اعتبار برای پاسخ به این مطالبه را نداشته باشند، تلاش می‌کنند زمینه‌ساز تسهیل آن شوند. در این راستا گاهی افراد خیری یافت می‌شوند که شخصا علاقه‌مند به حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستند. در دفتر تربت حیدریه هم این پیگیری از سوی مدیر مرکز صورت گرفته بود و با همراهی مهدی زاهدی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تربت حیدریه، این اتفاق رخ داد و جناب آقای ابراهیمی به‌عنوان یک فرد خیر، پای کار آمد. این فرد خیر قطعه زمینی را مشخصا برای احداث ساختمان انجمن در این شهر اهدا کرد و این اتفاق بسیار مبارکی برای سینمادوستان بود.

سیدحسینی با اشاره به این زمین اهدایی در منطقه‌ای بسیار خوب و خوش آب‌وهوا قرار دارد، تأکید کرد: انجمن سینمای جوانان ایران با حمایت و پشتیبانی مسئولان شهری تربت حیدریه، پیگیر احداث بنایی مناسب در این زمین خواهد بود. تفاهیمی که در این زمینه داشتیم، برپایه احداث سریع‌تر این بناست و فکر می‌کنم در صورت پای‌بندی همه طرف‌های این تفاهم‌نامه به تعهدات، تا یکسال آینده می‌توانیم شاهد بهره‌برداری از این ساختمان باشیم. امید داریم که این ساختمان تبدیل به پاتوقی برای همه سینما‌دوستان در این منطقه شود.

وی تأکید کرد: این اتفاقی است که مطمئن هستیم در شهرهای کوچک و بزرگ دیگر، قابلیت تکرار دارد و خیرین بسیاری هستند که می‌توانند در این حوزه ورود داشته باشند. انجمن سینمای جوانان ایران متولی آموزش و حمایت از تولیدات سینمایی در سراسر کشور است و شکر خدا با اتفاقی که در تربت حیدریه رخ داد، حالا خیرین می‌توانند در این زمینه ورود فعال‌تری داشته باشند. امید داریم در آینده شاهد تکرار این تجربه حتی در شهرها و مراکزی باشیم که در حال حاضر دفتر انجمن در‌ آن‌ها وجود ندارد و خیرین می‌توانند پشتوانه‌ای برای توسعه شبکه فعالیت‌های انجمن در سراسر کشور باشند.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار