رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 20 October

حمید منوچهری – پیشکسوت رادیو و عرصه دوبله – وضعیت رادیو را نسبت به سال‌های قبل نامساعد عنوان کرد اما در عین حال از عشق‌ و دلبستگی‌اش به رادیو گفت. حمید منوچهری که شامگاه گذشته در برنامه «دورهمی» مهران مدیری حاضر شده بود با اعتقاد بر اینکه همچنان عاشق رادیو است، مطرح کرد: سال‌های پیش […]

حمید منوچهری – پیشکسوت رادیو و عرصه دوبله – وضعیت رادیو را نسبت به سال‌های قبل نامساعد عنوان کرد اما در عین حال از عشق‌ و دلبستگی‌اش به رادیو گفت.

حمید منوچهری که شامگاه گذشته در برنامه «دورهمی» مهران مدیری حاضر شده بود با اعتقاد بر اینکه همچنان عاشق رادیو است، مطرح کرد: سال‌های پیش رادیو و دوبله را همزمان شروع کردم اما هیچ وقت به طور جدی طرف دوبله نبودم. پس از گذشت بیش از ۵۰ سال هنوز عاشقانه رادیو را دوست دارم.

این پیشکسوت رادیو از علاقه‌ وافرش به عزت‌الله‌ مقبلی گفت و اظهار کرد: کسی که در این سال‌ها بی‌نهایت مورد علاقه‌ام بوده و آرزوی علو درجات برایش دارم، عزت‌الله‌ خان مقبلی بوده است. او از هر نظر بی‌نظیر بود و من عاشقش هستم و خواهم بود.

حمید منوچهری سپس درباره وضعیت دوبله و صداپیشگی که همچون گذشته دیگر شرایط مساعد و درخشانی ندارد، مطرح کرد: متأسفانه علت این مساله به نبود فیلم برمی‌گردد. در گذشته فیلم بود و الان متأسفانه نیست وگرنه جوان‌های زیادی علاقه‌مند هستند که در این حرفه فعالیت کنند. حال ممکن است نسبت به گذشته عشق‌شان کمی کمتر باشد چرا که آن موقع ۹۹ درصد از ما عاشق این حرفه بودیم و هنوز هم هستیم. در واقع در حال حاضر فیلمی نیست که جوانان دوبلور خودشان را در آن نشان دهند.

این پیشکسوت رادیو درباره سخت‌ترین صدایی که تاکنون آن را دوبله کرده است، اظهار کرد: پیش از این انیمیشن کم کار کرده‌ام اما زنده‌یاد افضلی سال‌ها پیش از من خواست که در کارگاه‌ گجت نقش رییس کلاه را بگویم. نقشی که فقط یک دست در آن پیدا بود و برایم سخت بود که باید با آن دست زندگی می‌کردم و کمی برایم قلقلک‌دهنده بود اما کارگاه گجت مجموعه‌ای بود که بسیار مورد توجه جوان‌ها قرار گرفت.

منوچهری سپس درباره وجود دوبله‌های زیرزمینی و مافیا در رادیو، مطرح کرد:‌ در گذشته این گونه نبود و اگر باشد من ندیدم اما خیلی چیزها می‌تواند باشد. متأسفانه دوبله زیرزمینی اکنون وجود دارد. وزارت ارشاد هم خیلی قول‌ها به انجمن گویندگان داده است اما هیچ کاری نشده است.

این پیشکسوت عرصه دوبله سپس درباره وضعیت رادیو و اینکه آیا به لحاظ امرار معاش نسبت به گذشته بهتر شده است، اظهار کرد: این وضعیت به خیلی چیزها بستگی دارد. سال‌های گذشته ما پیش از این زندگی می‌کردیم و خوب هم می‌گذشت اما اکنون گرفتاری‌ها بیشتر شده است بویژه برای جوان‌ترها. امید دارم شرایط برای جوان‌ها بهتر شود.

حمید منوچهری در پایان درباره شش سال حضورش در مقام کارگردانی در برنامه «صبح جمعه با شما» گفت و اظهار کرد:‌ افتخار حضور در برنامه «صبح جمعه با شما» را داشتم چرا که در خدمت بزرگانی همچون عزت‌الله‌خان مقبلی، افضلی، بهمنیار و… بودم که متأسفانه آنان به رحمت خدا رفته‌اند. آن زمان طبق بولتن سنجش افکار صداوسیما برنامه «صبح جمعه با شما» ۸۶ درصد شنونده داشت و این بد نبود.

منبع :ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار