رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 31 July

مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» (Life Among War Flags) به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام زاده، روز جمعه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. دوربین این مستند نقبی به دل مصائب مردم افغانستان زده و با حضور در میان طالبان کوشیده تا حقایقی کمتر دیده شده از بطن زندگی مردم این کشور را ترسیم […]

مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» (Life Among War Flags) به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام زاده، روز جمعه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود.

دوربین این مستند نقبی به دل مصائب مردم افغانستان زده و با حضور در میان طالبان کوشیده تا حقایقی کمتر دیده شده از بطن زندگی مردم این کشور را ترسیم کند.

اسلام زاده در خلال این مستند، به حضور و نقش آفرینی گروه‌ها و نحله‌های فکری مختلفی می‌پردازد که در افغانستان پرچم برافراشته‌اند و آدم‌هایی را به مخاطبان خود معرفی می‌کند که تحت لوای آن پرچم‌ها یک کار می‌کنند: جنگیدن با یکدیگر.

محسن اسلام زاده، پیش از این، «تنها میان طالبان» را در سال ۱۳۹۳ ساخته است و «زندگی میان پرچم‌های جنگی» دومین مستند او با سویه روشنگری در خصوص ماجرای طالبان در افغانستان به شمار می‌رود.

او در این مستند، علاوه بر طالبان، حضور داعش در افغانستان بحران زده را نیز به تصویر کشیده است.

تولید ««زندگی میان پرچم‌های جنگی» از سال ۹۷شروع شده، ۱۹ ماه زمان برده و اسلام زاده و گروهش ۳۲ روز در میان گروه‌های مختلف در نقاط خطرخیز این کشور به تصویربرداری و گفت و گو با نیروهای دولتی، طالبان و… پرداخته اند.

این مستند در چهار استان سرپل، جوزجان، فاریاب و بادغیس تصویربرداری شده است؛ اما بیشتر سکانس‌ها مربوط به فاریاب می‌شود.

سایر عوامل مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» عبارت‌اند از: پژوهشگر: سیدحسام رضوی، نویسنده: فرید دغاغله، تصویربرداران: مهدی خوش نژاد و محسن اسلام زاده، تدوینگر: فرید دغاغله، طراحی و ترکیب صدا: محمدحسین ابراهیمی و گوینده: فرید دغاغله. مجری طرح این مستند هم مرکز فرهنگی میثاق است.

مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی»، ضمن پخش گفت‌وگوی شبکه پرس تی وی با محسن اسلام زاده درباره اثرش، در قالب برنامه «مستند و گفت‌وگو» جمعه ساعت ۱۹ به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس تی وی می‌رود و بازپخش آن در روز شنبه ساعت ۳بامداد، ۱۲ و ۲۳:۳۰، در روز یکشنبه ساعت ۶ و ۱۸ و روز دوشنبه ساعت ۸  در جدول پخش شبکه قرار گرفته است.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار