رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۸ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 25 October
پخش «هتل بوداپست» و ۱۳ فیلم دیگر

فیلم های سینمایی شبکه چهار سیما در ایام نوروز

شبکه چهار سیما برای نوروز ۹۶، چهارده فیلم سینمایی از آثار برتر سینمای جهان را در قالب برنامه «گیشه» برای مخاطبان پخش میکند. واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما برنامه «گیشه» را برای نوروز ۹۶ تدارک دیده است که علاوه بر پخش فیلمهای روز سینمای جهان، شاهد تحلیل این آثار نیز خواهیم بود. پخش برنامه […]

شبکه چهار سیما برای نوروز ۹۶، چهارده فیلم سینمایی از آثار برتر سینمای جهان را در قالب برنامه «گیشه» برای مخاطبان پخش میکند.

واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما برنامه «گیشه» را برای نوروز ۹۶ تدارک دیده است که علاوه بر پخش فیلمهای روز سینمای جهان، شاهد تحلیل این آثار نیز خواهیم بود.
پخش برنامه «گیشه» از ۲۹ اسفندماه آغاز و تا ۱۳۳ فروردین ماه ادامه مییابد. شایان ذکر است آثار سینمایی که در نوروز ۹۶ به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود برای اولین بار پخش می شوند و تمامی آنها  نامزد و دریافت کننده جوایز اسکار و جشنواره های بین المللی شدهاند.
عناوین فیلم های سینمایی نوروزی شبکه چهار به شرح ذیل است:
«مردی که بی نهایت را می شناخت»

 

«برف شکن» به کارگردانی بونگ جون هو و با بازی کریس اونز روایت قطاری که حامل آخرین بازماندگان سرمای وحشتناک زمین است.

 

«پیرمرد صدساله ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد» به کارگردانی فلیکس هرنگرن و بازی هالوک بیلگینر و میلیسا سوزن  (نامزد دریافت اسکار بهترین گریم، برنده ۶جایزه اروپایی و نامزد جایزه گویا برای بهترین فیلم اروپایی)

 

«هتل بوداپست» به کارگردانی وس اندرسون و بازی رالف فاینس (برنده ۴جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم ،بهترین طراحی صحنه،بهترین گریم و بهترین طراحی لباس در اسکار ۲۰۱۶)

 

«نهم آوریل» (نامزد ۲جایزه در جشنواره روبرت)

 

«آدمکش»(نامزد جایزه بفتا برای بهترین فیلم غیر انگلیسی)

 

«بوگوی»

 

«مریخی»(نامزد ۷جایزه اسکار،برنده جایزه گلدن گلوب برای بهترین جلوه های ویژه و نامزد دریافت ۱۱۶جایزه دیگر)

 

«مدیترانه»(نامزد دریافت جایزه منتقدین جشنواره کن)

 

دیگر فیلمهای این شبکه عبارتند از: «آواز غروب»(برنده جایزه بهترین جلوه های فیلم بفتا و نامزد دریافت ۱۰ جایزه دیگر) «صفحه حوادث»، «به ترتیب خروج از صحنه»(نامزده برد ۱۰جایزه اروپایی)، «روز ملی» و «سیارک»
اطلاعات تکمیلی تر از زمان پخش و ترتیب پخش فیلم های سینمایی شبکه چهار به زودی اعلام خواهد شد.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار