رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۷ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 3 December

فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی در تازه ترین حضور جهانی خود در بخش مرزهای “چهل و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بلگراد” به نمایش درمی آید. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی این فیلم؛ جشنواره‌ی فیلم بلگراد به عنوان مهمترین رویداد سینمایی کشور صربستان شناخته شده و در اروپای شرقی نیز […]

فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی در تازه ترین حضور جهانی خود در بخش مرزهای “چهل و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بلگراد” به نمایش درمی آید.

به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی این فیلم؛ جشنواره‌ی فیلم بلگراد به عنوان مهمترین رویداد سینمایی کشور صربستان شناخته شده و در اروپای شرقی نیز به عنوان یکی از معتبرترین جشنواره‌های سینمایی به شمار می‌آید که از سال ۱۹۷۱ هر ساله در شهر بلگراد پایتخت این کشور برگزار می‌گردد.

چهل و ششمین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بلگراد روز ۲۳ فوریه (۴ اسفندماه) با نمایش فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته‌ی «مارتین مک‌دونا» به صورت رسمی افتتاح خواهد شد. این فیلم در نودمین دوره‌ی جوایز اسکار در ۹ شاخه‌ی مختلف نامزد دریافت جایزه شده و چندی پیش نیز توانست در هفتاد و پنجمین فصل جوایز گلدن گلوب ۴ جایزه‌ی اصلی این رویداد مهم را بدست آورد.

«فیلم سینمایی کوپال» ساخته‌ی کاظم ملایی در ادامه‌ی حضور بین‌المللی خود برای کسب جایزه‌ی اصلی بخش مرزهای این جشنواره با ۷ فیلم از کشورهای فرانسه، آلمان، برزیل، ژاپن، لهستان، اسپانیا و مکزیک به رقابت گذاشته شده است. از آثار شاخص این بخش می‌توان به فیلم‌های «پوکات» (برنده‌ی خرس نقره‌ای برلین ۲۰۱۷)، «قبل از اینکه ما گم شویم» (نامزد نوعی نگاه کن ۲۰۱۷)، «پسران وحشی» (منتخب ونیز ۲۰۱۷ و روتردام و گوتنبرگ ۲۰۱۸)، «آزادی شیطان» (برگزیده‌ی برلین، مسکو و سیاتل ۲۰۱۷) و … اشاره کرد.

اما در بخش مسابقه اصلی این جشنواره ۱۶ فیلم به نمایش درمی‌آید که همچون سال گذشته یک نماینده از سینمای ایران در این بخش حضور خواهد داشت. فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته “وحید جلیلوند” (برنده دو جایزه از بخش افق‌های ونیز) به عنوان نماینده‌ی دیگری از سینمای ایران بر روی پرده می‌رود و فیلم «افسونگر» محصول دانمارک و ساخته‌ی کارگردان ایرانی‌الاصل “میلاد اعلامی” (برگزیده‌ی شیکاگو و سن سباستین ۲۰۱۷ و پالم اسپرینگز ۲۰۱۸) نیز حضور خواهند داشت. از دیگر آثار شاخص این بخش نیز می‌توان به «داولاتف» (نامزد خرس طلای برلین ۲۰۱۸)، «اولین اصلاح شده» ساخته‌ی “پل شریدر” (برگزیده‌ی ونیز ۲۰۱۷)، «توهین» (اولین فیلم لبنانی نامزد اسکار ۲۰۱۸)، «نیکو۱۹۸۸» (بهترین فیلم افق‌های ونیز ۲۰۱۷)، «فصل شکار» (جایزه‌ی تماشاگران هفته منتقدین ونیز ۲۰۱۷) و … اشاره کرد.

چهل و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بلگراد از ٢۳ فوریه تا ۴ مارس (۴ الی ۱۳ اسفندماه) به مدت ۱۰ روز در شهر بلگراد مرکز کشور صربستان برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار