این مسابقه با محوریت ارائه‌های آسانسوری (بسیار کوتاه) درصدد است تا با شناساندن ایده‌ها و طرح‌هایی که به محصول یا خدمات رسیده‌اند، علاوه بر حمایت مالی از آنها، فرصت سرمایه‌گذاری مردمی را نیز فراهم کند.

دکتر علی ناظمی معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، ویدا سینا مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، فاطمه جعفری بنیان‌گذار و مدیرعامل سایت سهام یاب و دکتر علی‌اصغر سعدآبادی رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی داوران فصل اول مسابقه تلویزیونی «کارویا» هستند که با پایان مراحل تولید قرار است از رسانه ملی روی آنتن برود.

همچنین محمدرضا نوروزی روزنامه‌نگار و مروج علم نیز در این برنامه به‌عنوان مربی و راهنمای گروه‌های شرکت‌کننده حضور خواهد داشت.

مسابقه تلویزیونی «کارویا» به همت استودیو نوبین و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری ساخته می‌شود و در آن بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند تا طرح‌های برتر شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.

آشنایی بیشتر با ثمره محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های موفق و مزیت‌های اقتصادی ایران، مهم‌ترین نکته‌ای است که در این مسابقه تلویزیونی موردتوجه قرار گرفته است.

عوامل مسابقه تلویزیونی «کارویا» عبارت‌اند: از مهدی مهرنیا (کارگردان)، فائزه رمضانی (مدیر پروژه و برنامه‌ریز)، محمدجواد ترابی (سردبیر) سیاوش رمضانلو (مدیر تولید)، محسن کالجی (مدیر تصویربرداری)، سعید احمدی (مدیر صدابرداری)، احسان هوشیارگر (مدیر روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی)، محمدرضا نوروزی (منتور)، محمد اسفندیاری (گرافیست)، مرتضی شجاعی (طراح صحنه و دکور)، استودیو رامکا (برندینگ و تبلیغات)، علی خسروی (سرپرست تیم طراحی و جانشین تهیه‌کننده) و احمد شفیعی (تهیه‌کننده).

منبع: سوره سینما