رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۱ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 19 September

طی رایزنی های انجام شده تصمیم بر این شده است تا سریال سلمان فارسی به صورت همزمان از سینما و تلویزیون پخش شود. سریال «سلمان فارسی» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری، سریال الف ویژه سازمان صداوسیما محسوب می شود که به سفارش سیما فیلم ساخته می‌شود. این سریال به […]

طی رایزنی های انجام شده تصمیم بر این شده است تا سریال سلمان فارسی به صورت همزمان از سینما و تلویزیون پخش شود.

سریال «سلمان فارسی» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری، سریال الف ویژه سازمان صداوسیما محسوب می شود که به سفارش سیما فیلم ساخته می‌شود.

این سریال به زندگی سلمان فارسی، یار ایرانی پیامبر (ص) می‌پردازد و در سه فصل ایران ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام روایت می‌شود. فیلمبرداری این سریال از آذر سال ۱۳۹۸ در شهداد کرمان آغاز شد و کاروان سلمان فارسی با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و عبور از جزیره قشم، شاهرود، شهرک سینمایی نور هم اکنون به جلفا رسیده است.

رئیس صدا و سیما طی روزهای گذشته برای سومین بار از مراحل ساخت سریال «سلمان فارسی» بازدید کرد.

این بازدید علی عسکری در حاشیه رود ارس در منطقه سیه رود جلفا رفته صورت گرفت که در این باره مطرح کرد: بخش پیچیده‌ای از سریال «سلمان فارسی» در این محل فیلمبرداری می‌شود و امیدواریم هر چه سریع‌تر با حمایت همه جانبه سازمان این سریال ساخته و آماده پخش شود.

رئیس صداوسیما در این بازدید با اشاره به دوبله این سریال به چند زبان، از حتمال اکران همزمان در کشورهای مختلف و همچنین سینماهای داخل کشور، خبر داده بود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار