رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۶ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 20 January

ساترا درباره پخش نشدن سریال «جیران» و ارتباط نداشتن این موضوع به مسئله «آهوی من مارال» توضیح داد. به نقل از روابط عمومی ساترا، سریال «جیران» ساخته حسن فتحی که قرار بود امروز از پلتفرم فیلیمو پخش شود در موعد مقرر پخش نشد و از آنجا که پیش از این صاحبان سریال «آهوی من مارال» ساخته مهرداد غفارزاده به دلیل شباهت […]

ساترا درباره پخش نشدن سریال «جیران» و ارتباط نداشتن این موضوع به مسئله «آهوی من مارال» توضیح داد.

به نقل از روابط عمومی ساترا، سریال «جیران» ساخته حسن فتحی که قرار بود امروز از پلتفرم فیلیمو پخش شود در موعد مقرر پخش نشد و از آنجا که پیش از این صاحبان سریال «آهوی من مارال» ساخته مهرداد غفارزاده به دلیل شباهت موضوع و پی‌رنگ قصه از این سریال شکایت کرده بودند، حواشی را بوجود آورد.

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، درخصوص پخش نشدن قسمت اول سریال «جیران» مختص به پلتفرم فیلیمو در موعد مقرر ۲۴ دی، توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات ساترا در پنج بند به شرح زیر است:

۱. حمایت از زیست‌بوم رسانه‌های آنلاین و توسعه محتوای بومی و ایرانی، همواره راهبرد کلیدی ساترا بوده است. برای نیل به آن نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در زنجیره ارزشی تولید تا انتشار محتوا و همچنین حمایت از فعالیت‌های قانونی هنرمندان هستیم.

۲. سریال «جیران» از اولین تجربه‌های بخش خصوصی در تولید سریال‌های تاریخی عظیم است که می‌تواند نقش بسزایی در توسعه زیست‌بوم محتوای بومی و بازاریابی بین‌المللی محصولات فرهنگی ایران داشته باشد.

۳. ناظر به این دیدگاه و با توجه به اینکه تولید سریال «جیران» هنوز به اتمام نرسیده است، توصیه راهبردی ساترا با توجه به حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های محتوایی سریال به رسانه فیلیمو، برنامه‌ریزی دقیق انتشار، انجام هماهنگی‌ها و تعاملات لازم در مسیری مطمئن و پرهیز از اختلال در روند پخش است و این برنامه‌ریزی در تعامل سازنده رسانه و ساترا شکل گرفته است. لذا تصمیم ساترا مبنی بر به تأخیر انداختن قسمت اول سریال به رسانه فیلیمو ابلاغ شده است.

۴. همچنین با توجه به ادعاهای مربوط به نقض حقوق مالکیت فکری در سریال «جیران»، با توجه به عدم تمایل شاکی به ادامه رسیدگی توسط ساترا، موضوع تا زمان ثبت درخواست رسیدگی از سوی عوامل تولید سریال «آهوی من مارال» یا ارائه حکم قضایی، در ساترا مسکوت مانده و انتشار یا عدم انتشار سریال «جیران»، ارتباطی با آن ادعا ندارد.

۵. امید است با حل مسائل باقی مانده طی روزهای آینده، امکان پخش سریال مذکور مهیا شود و بر همین اساس پیشنهاد ساترا به رسانه فیلیمو این است که اقداماتی را در جهت احقاق حقوق کاربرانی که اقدام به خرید اشتراک کرده‌اند به انجام رساند.

منبع: صبا

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار