رفتن به بالا

اخبار سینما، تئاتر و تلویزیون

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
  • السبت ۵ ربيع أول ۱۴۴۴
  • 2022 Saturday 1 October

جدیدترین روایت «همسایه‌های خوب» قصه زندگی ناهید باقری را روایت می‌کند که با تشکیل گروه «فرات» تلاش دارند وضعیت زندگی کودکان حاضر در کوره‌های آجرپزی را بهبود بخشد. به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، بیخ گوش شلوغی‌های تهران، کوره‌های آجرپزی فعال هستند که انسان‌های کم‌سن را به سخت‌ترین شیوه در […]

جدیدترین روایت «همسایه‌های خوب» قصه زندگی ناهید باقری را روایت می‌کند که با تشکیل گروه «فرات» تلاش دارند وضعیت زندگی کودکان حاضر در کوره‌های آجرپزی را بهبود بخشد.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، بیخ گوش شلوغی‌های تهران، کوره‌های آجرپزی فعال هستند که انسان‌های کم‌سن را به سخت‌ترین شیوه در آن مکان‌ها استثمار می‌کنند‌. این کوره‌پزخانه‌ها در شرایطی بدون نظارت مانده‌اند که کودکان و زنان به اجبار فقر در آن فضاها در سخت‌ترین شرایط مشغول کار هستند و برابر حداقل‌ترین دستمزدها، دشوارترین کارها را انجام می‌دهند‌.

این در شرایطی است که کار کردن در وضعیت طاقت‌فرسای کوره‌های آجرپزی آدم‌ها را به انواع و اقسام بیماری‌ها و مشکلات روحی و جسمی مبتلا می‌کند‌.

اما در این میان کودکانی که در این منطقه قرار دارند، به دلیل دوری از محیط شهر و نداشتن فرهنگ مناسب، یا از تحصیل در مدارس منع می‌شوند و یا اگر تمایل به تحصیل‌ داشته باشند، مدرسه‌ای در نزدیکی آن‌جا نیست.

در حقیقت خانواده‌ها به دلیل درآمد کم، از بچه‌ها هم به عنوان نیروی کارگر استفاده می‌کنند. همه این شرایط دلیل محرومیت بیشتر این کودکان از تحصیل و بازی‌های مناسب سن خود است.

در این میان گروه‌های مختلف جهادی با حضور در منطقه تلاش دارند وضعیت زندگی کودکان را بهبود ببخشند و برای تحصیل و شادی آنان کاری کنند. یکی از این گروه‌ها «فرات» نام دارد که توسط «ناهید باقری» شکل گرفته است.

«ناهید باقری»، جهادگر فعال در کوره‌های آجرپزی حاشیه شهر تهران، که سوژه شانزدهمین قسمت «همسایه‌های خوب» است که امروز ساعت ۱۹:۰۰ روی آنتن شبکه دو می‌رود، چند سال پیش برای اولین بار به کوره‌های آجرپزی خاورشهر رفته بوده و حالا نزدیک به چهارسال است که توانسته یک گروه جهادی به نام «فرات» تشکیل دهد و با دو کانکسی که از خیران تهیه کرده توانسته است در آن منطقه امیدآفرین و نویدبخش روزهای بهتر برای کودکان حاضر در این منطقه باشد.

وی در حال حاضر زندگی‌اش را وقف شادی، تحصیل و سلامت بچه‌های کوره‌های آجرپزی خاورشهر کرده است به‌گونه‌ای که از احوالات همه بچه آگاه است و برای تک تک کارهای بچه‌ها شخصا اقدام می‌کند.

«همسایه‌های خوب» شنبه تا سه‌شنبه ساعت ۱۹:۰۰ روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود و بازپخش آن در همان روز ساعت ۱۳:۳۰ است.

اخبار مرتبط

نظراتآخین اخبار